Zebranie Zarządu Głównego Sekcji Poligrafów SIMP.


Dnia 9. września 2022r. odbyło się Zebranie Zarządu w siedzibie firmy Michael Huber Polska w Kątach Wrocławskich.

Na początku zebrania prezes Sekcji Poligrafów SIMP Andrzej Szaefer przywitał przybyłych i podziękował prezesowi firmy Michael Huber Januszowi Cymankowi za zaproszenie. Zaczęło się od wspomnień dotychczasowej współpracy zawodowej oraz nawiązano do Pierwszego Kongresu Poligrafów, który odbył się we Wrocławiu w 1999r. , gdzie znaczący wkład w organizację miał kol. prezes Janusz Cymanek.

Następnie prezes sekcji zaproponował żeby następne zebranie sekcji odbyło się w Warszawie, a kolejne w innym ośrodku naszej organizacji przy licznym udziale miejscowego koła lub sekcji.

Prezes firmy zaproponował zwiedzenie firmy, która w ostatnim czasie się znacznie rozbudowała. Oprócz mieszalni farb offsetowych i fleksograficznych uruchomiono znaczącą produkcję lakierów do druków. Zakład jest wyposażony w nowoczesne urządzenia produkcyjne oraz proekologicze jak i przeciwpożarowe. Firma posiada również nowoczesne laboratorium do badania i opracowywania nowych produktów związanych z farbami i lakierami drukarskimi.

Po zwiedzaniu prezes Cymanek przedstawił historię, osiągnięcia i dalsze plany firmy.

Prezes sekcji przedstawił informację o przyznaniu przez Zarząd Główny SIMP medali im. prof. Henryka Mierzejewskiego: pośmiertnie dla kol. Tadeusza Chęsego i członka naszego zarządu kol. Henryka Czecha z Kalisza.

Wśród zebranych simpowców byli nauczyciele techników poligraficznych, więc wywiązała się ożywiona dyskusja na temat problemów w nowym roku szkolnym. Przedstawiono także aktualne informacje na temat zmian dotyczących szkolnictwa wyższego i wyzwań dla przemysłu poligraficznego.

Na zakończenie zrobiono pamiątkowe zdjęcia.

Prezes Sekcji Polgrafów SIMP
Andrzej Szaefer