Warto zachować pamięć


Patrząc na najcenniejsze książki na półkach zdałem sobie sprawę, że to te wydrukowane w czasach gdy książka i gazeta były dobrem szczególnie poszukiwanym i cennym.

W epoce sprzed googla, wikipedii to one (książki, prasa) stanowiły główne źródło informacji, dostarczały najświeższych wiadomości, wszelkiego rodzaju porad, zapewniały dostęp do literatury, historii, wiedzy fachowej.

Wydawane pod nadzorem cenzury, przemycały nieraz cenny obraz prawdziwego świata i historii, były i te wydawane w podziemiu z narażeniem wolności.

Mam taki zwyczaj że zaraz po otwarciu książki sprawdzam, gdzie została wydrukowana i niestety coraz częściej przeglądając te najcenniejsze (dla mnie) odkrywam, że nie ma już drukarni z których ruszyły w świat.

Warto więc zachować pamięć o tych drukarniach i ludziach tam pracujących, a jeśli będą chętni to może zapisać w przyszłość historię działających drukarni.

Jeśli macie Państwo materiały dotyczące historii, życia codziennego i chcielibyście coś napisać lub włączyć się w budowę tej strony prosimy o kontakt pod adresem lapek6@gmail.com


Dodaj komentarz